Gdy coś się popsuje, najczęściej to wyrzucamy i idziemy kupić nowe. Coraz rzadziej decydujemy się coś naprawić. Pewnie niewielu z nas choć raz trzymało młotek w ręku, jeszcze mniej potrafi wbić gwóźdź czy wywiercić otwór. W dużym mieście wciąż brakuje miejsc, w których - pod czujnym okiem fachowca - można nauczyć się majsterkować. A przecież to nic trudnego.

FabLab Wbijaj! to przyjazne miejsce, w którym nieodpłatnie nauczymy Was praktycznych umiejętności. Wprowadzimy Was w świat stolarki, renowacji mebli i recyklingu. W trakcie warsztatów Wy - mali i duzi Majsterkowicze - będziecie mieli okazję spotkać się, porozmawiać i wymienić doświadczeniami.

Doradzimy Wam, jak odnowić stolik po ukochanej babci. Razem zbudujemy budkę dla ptaków z pobliskiego parku. Zrobimy drewnianą zabawkę dla dzieci - niespodziankę, wybuch radości i pamiątka na lata gwarantowane! A to tylko niektóre z pomysłów. Ograniczać nas będzie wyłącznie wyobraźnia. Narzędzia, materiały i praktyczne porady czekają na Was w FabLabie Wbijaj!

 

Specjalnie dla wszystkich nowych odwiedzających publikujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz zasady pracy w stolarni:

👉 Godziny otwarcia stolarni:
▶️ od poniedziałku do piątku / 10:00-18:00 (ostatnie wejście o godzinie 17:00)
▶️ soboty / 10:00-16:00 (ostatnie wejście o godzinie 15:00)

Limit miejsc w FabLabie = 8 uczestników / podczas 1 wejścia.

Wejścia odbywają się o pełnych godzinach. Czas 1 zajęć to około 50 minut. 

👉 Wszystkie osoby, które chcą nas odwiedzić prosimy o zapoznanie się z nowymi zasadami pracy, regulaminem oraz wypełnienie oświadczenia.

Zasady pracy - KLIK

Regulamin - KLIK

Wywiad zrowotny - KLIK

Oświadczenie dla dziecka / opiekuna (do wypełnienia) - KLIK

Oświadczenie dla osoby dorosłej (do wypełnienia) - KLIK 

👉 Jesteśmy instytucją miejską i zajęcia dla dzieci odbywają się u nas nieodpłatnie.

👉 Pracownia mieści się w Warszawie przy ul. Starej 4 (na dole skarpy, wejście od ul. Boleść 2), na terenie Centrum Wspierania Rodzin "Rodzinna Warszawa" w bezpośrednim sąsiedztwie Multimedialnego Parku Fontann.

Na wszystkie dzieci czekają wcześniej przygotowane zestawy do skonstruowania własnej drewnianej zabawki. Zajęcia w naszej pracowni mają charakter rodzinny, a cały proces majsterkowania odbywa się pod okiem instruktora. W czasie epidemi instruktorzy pełnią rolę merytoryczną, rodziców i opiekunów prosimy o pomoc dzieciom. 

👉 Grupy zorganizowane obowiązują zapisy.

Zgłoszenie mailowe (fablabwbijaj@rodzinnawarszawa.pl) powinno zawierać następujące informacje:
▶️ nazwa placówki,
▶️ liczebność grupy,
▶️ wiek dzieci,
▶️ preferowany dzień tygodnia oraz godziny zajęć.

Program warsztatów dopasowujemy do umiejętności i wieku dzieci.

W razie pytań czekamy na wiadomości mailowe lub telefoniczne 536100005 :) Podczas zajęć instruktorzy zajmują się dziećmi, pracą razem z nimi oraz odpowiadają za ich bezpieczeństwo. Dodatkowo hałas, który jest nieodłącznym elementem stolarni i często zagłusza telefon. Instruktorzy odbierają telefon i oddzwaniają jak tylko mogą :)

👉 Osoby prywatne nie obowiązują zapisy. W okresie wakacyjnym FabLab będzie niedostępny dla odwiedzających w wybranych dniach i godzinach z powodu zajęć grup zorganizowanych. Prosimy o zapoznanie się z aktualnym grafikiem poniżej.