Gdy coś się popsuje, najczęściej to wyrzucamy i idziemy kupić nowe. Coraz rzadziej decydujemy się coś naprawić. Pewnie niewielu z nas choć raz trzymało młotek w ręku, jeszcze mniej potrafi wbić gwóźdź czy wywiercić otwór. W dużym mieście wciąż brakuje miejsc, w których - pod czujnym okiem fachowca - można nauczyć się majsterkować. A przecież to nic trudnego.

FabLab Wbijaj! to przyjazne miejsce, w którym nieodpłatnie nauczymy Was praktycznych umiejętności. Wprowadzimy Was w świat stolarki, renowacji mebli i recyklingu. W trakcie warsztatów Wy - mali i duzi Majsterkowicze - będziecie mieli okazję spotkać się, porozmawiać i wymienić doświadczeniami.

Doradzimy Wam, jak odnowić stolik po ukochanej babci. Razem zbudujemy budkę dla ptaków z pobliskiego parku. Zrobimy drewnianą zabawkę dla dzieci - niespodziankę, wybuch radości i pamiątka na lata gwarantowane! A to tylko niektóre z pomysłów. Ograniczać nas będzie wyłącznie wyobraźnia. Narzędzia, materiały i praktyczne porady czekają na Was w FabLabie Wbijaj!

 

Specjalnie dla wszystkich nowych odwiedzających publikujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

1 👉 Jesteśmy instytucją miejską i zajęcia dla dzieci odbywają się u nas nieodpłatnie.
2 👉 Zapraszamy: od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00-18.00 i w soboty 10:00-16:00. Pracownia mieści się w Warszawie przy ul. Starej 4 (na dole skarpy, wejście od ul. Boleść 2), na terenie Centrum Wspierania Rodzin "Rodzinna Warszawa" w bezpośrednim sąsiedztwie Multimedialnego Parku Fontann.
3 👉 Osoby prywatne nie obowiązują zapisy. W tygodniu prosimy zadzwonić, aby upewnić się, czy w pracowni nie odbywają się zajęcia grupowe, w soboty nie ma takiej konieczności. Na wszystkie dzieci czekają wcześniej przygotowane zestawy do skonstruowania własnej drewnianej zabawki. Zajęcia w naszej pracowni mają charakter rodzinny, a cały proces majsterkowania odbywa się pod okiem instruktora.
4 👉 Grupy zorganizowane obowiązują zapis. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz o informacje:

▶️ nazwy placówki
▶️ liczebności grupy
▶️ wieku dzieci
▶️ preferowanego dnia tygodnia i godzin (10:00-12:00, 12:00-14:00)

Tematykę zajęć dostosowujemy do wieku dzieci.

Program warsztatów dopasowujemy do umiejętności i wieku dzieci.

W razie pytań czekamy na wiadomości mailowe lub telefoniczne 536100005 :) Podczas zajęć instruktorzy zajmują się dziećmi, pracą razem z nimi oraz odpowiadają za ich bezpieczeństwo. Dodatkowo hałas, który jest nieodłącznym elementem stolarni i często zagłusza telefon. Instruktorzy odbierają telefon i oddzwaniają jak tylko mogą :)